8. mar, 2017

Pieteikšanās “Betsafe Stipro skrējienam” rit pilnā sparā

Atpakaļ

Kā ik gadu, februāra sākumā, tika atklāta pieteikšanās vienam no lielākajiem tautas sporta notikumiem  – “Betsafe Stipro skrējiens”, kas šogad notiks divas dienas – 27. un 28. maijā atpūtas un sporta bāzē “Zelta Zirgs”, Ķegumā. Šobrīd, kad visā Latvijā iestājies pavasaris, līdz populārākajam šķēršļu skrējienam Latvijā atlicis teju pusotrs mēnesis un līdz šim savu dalību apstiprinājuši jau vairāk kā 2500 skrējēju.

“Betsafe Stipro skrējiens” ir viens no zināmākajiem tautas sporta pasākumiem valstī. To pierāda ne vien katru gadu augošais dalībnieku un apmeklētāju skaits, bet arī nesen veiktais pētījums par iedzīvotāju iecienītākajiem sporta veidiem. Sabiedrība šo Austrumeiropā vienīgo un Baltijā pirmo masu izturības skrējienu atzina par aizvadītā gada trešo populārāko sporta pasākumu Latvijā. Pateicoties tā unikalitātei un patriotiskajai idejai, arvien vairāk ļaudis ir gatavi doties skrējiena trasē, pārvarēt desmitiem šķēršļu, skriet caur ūdeni un dubļiem, tādā veidā parādot tautas saliedētības spēku un gribasspēku, drosmi, enerģiju, spītu.

Tradicionālā “Betsafe Stipro skrējiena” distance ir 9 kilometrus gara (Masu starts), kā arī būs Elites grupas skrējiens (12 km) – piemērota cilvēkiem ar augstu fizisko sagatavotību, profesionāliem sportistiem vai tiem, kuriem ir svarīgi uzrādīt labu rezultātu. Startēt var gan vīrieši, gan sievietes atsevišķi, vai arī komandās pa četriem cilvēkiem.

Ņemot vērā, ka visu fiziskās spējas nav vienlīdzīgas, bet vēlme piedalīties palielinās, “Betsafe Stipro skrējiena” rīkotāji parūpējušies par jaunu distanci – Izlūku skrējiens. Piecu kilometru garajā trasē komfortabli jutīsies ikviens, kurš līdz šim nav bijis pārliecināts par dalību “Betsafe Stipro skrējienā”, bet ir pienācis īstais brīdis, lai pārbaudītu savus spēkus. Galvenais šeit – izjust pasākuma atmosfēru, kopības sajūtu un savstarpējo izpalīdzību. Izlūku skrējienā paredzēts viens starts gan vīriešiem, gan sievietēm, tādēļ arī pirmo reizi varēs skriet individuāli vai pāri kopā ar kādu. Oficiāli šajā skrējienā atļauts piedalīties jau no 16 gadu vecuma. Salīdzinot ar pārējām, trase stipri vienkāršāka, tajā izvietoti skaitliski mazāk šķēršļu un to grūtības pakāpe zemāka, arī ūdens bedres būs tikai dažas, bet seklas.

“Betsafe Stipro skrējiena” organizatori šajā gadā atkal plāno mainīt trases konfigurāciju, vairāk rūpēsies par šķēršļu un citu pārbaudījumu daudzveidību, piemēram, atsevišķas trases daļas padarot interesantākas ar papildus uzdevumiem. Skries pa mototrasi, purvaināku apvidu un smilšaināku augsni, gan pa kalniem, gan pa lejām, gan dziļākām un seklākām ūdens bedrēm.

Ņemot vērā, ka šajā reizē paredzēti septiņi atsevišķi starti, “Betsafe Stipro skrējiens” pirmo reizi risināsies divas dienas. Šāds norises koncepts izvēlēts, lai organizatori spētu dalībniekus kvalitatīvāk apkalpot trasē, radītu lielākas pauzes starp skrējieniem, tādējādi samazinot rindas pie šķēršļiem. Tas palīdzēs arī uzturēt konstrukcijas nepārtraukti labā tehniskā kārtībā.

Sīkāka informācija un pieteikšanās “Stipro skrējienam” mājaslapā www.stiproskrejiens.lv